Centrum sociálnej pomoci mladým

CESPOM

Dňa 23. augusta 2011 o 14:30 hodine sa v Dome kultúry B.S.Timravy uskutočnil IX. ročník Celoslovenskej súťaže v speve populárnej piesne Romano hangóro – Rómsky hlások.

Videá z Rómskeho hlásku sú

>>>TU<<<

Fotky z akcie si môžete pozrieť

>>>TU<<<

Piesne jednotlivých interprétov si môžete vypočut

>>>TU<<<

Centrum sociálnej pomoci mladým Lučenec pripravilo naozaj nádherný zážitok pre všetkých, ktorí sa na tomto veľkolepom podujatí zúčastnili. Či to boli diváci, alebo súťažiaci, každý si odniesol vo svojom srdci nádherný umelecký zážitok, ktorý ho bude pri srdci ešte dlho hriať.

V tento horúci letný deň sa sála Domu kultúry B.S.Timravy v Lučenci rozozvučala nádhernými hlasmi rómskych spevákov z celého Slovenska, ktorí prišli bojovať o titul Rómsky hlások 2011. Dievčatá i chlapci podávali vynikajúce výkony a porota mala čo robiť, aby zpomedzi nich vybrala naozaj to najlepšie. Porotcovia Mgr. Stanislav Spišiak, František Kačáni a Mgr. Kamila Ráczová po neľahkom zvažovaní vybrali troch najlepších súťažiacich :

I. miesto Gyiondyi Bódišová, detský domov Žitavce

 

II. miesto Aneta Kováčová – Tekovské Lužany

III. Miesto – Roland Buša , Rimavská Seč

Zamestnanci cespomu ohodnotili výkony súťažiacich v letnom umelckom tábore a posúdili i výkon na súťaži a udelili cenu CESPOMu - Slávka Oláhovej z Klenovca. Kapela Simply Family si vybrala Eriku Novákovú z Lučenca a ocenila ju za spoluprácu s kapelou a výkon na pódiu.

Ďakujeme všetkým súťažiacim za vynikajúce výkony a prajeme im mnoho úspechov v ďalšej umeleckej kariére.

Poďakovanie patrí aj všetkým spolupracovníkom , ktorí svojou prácou pomohli vytvoriť tak vynikajúcu akciu, ako bol Rómsky hlások 2011.

REALIZOVANÉ S FINANČNOU PODPOROU ÚRADU VLÁDY SR – SEKCIA NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN 2011 a Americkej ambasády v Slovenskej republike

 

Prinášame Vám zostrih z umeleckého táborka, aby ste mali predtavu ako sa naši umelci pripravovali.